Bezpieczeństwo

Aplikacja Niezbędnik kierowcy realizuje wiele różnych funkcji, które w naturalny sposób wymagają dostępu do szeregu określonych uprawnień smartfona. Pomimo „groźnie” brzmiących nazw są one potrzebne do jej normalnego funkcjonowania.

Dane, dobrowolnie wprowadzane i generowane przez użytkowników – nie są w żaden sposób wykorzystywane, szpiegowane itp. ze względu na to, że przechowywane są w wewnętrznej bazie danych telefonu. Producent nie ma do nich jakiegokolwiek dostępu. Zapraszam do zapoznania się także z polityką prywatności, dostępną tu.

Zawsze przed opublikowaniem aplikacja przechodzi proces szczegółowego skanowania programami antywirusowymi oraz narzędziami wyszukującymi malware na kilku różnych smartfonach.

Rutynowa kontrola polega na sprawdzeniu aplikacji markowymi* programami jak: Bitdefender, Eset Mobile Security, Kaspersky a także Malwarebytes Anti-Malware.

Jeśli testy nie wykazują zagrożeń w postaci wirusów, robaków czy trojanów – apka jest publikowana w sklepie.

Niezbędnik jest dystrybuowany tylko poprzez oficjalny sklep Google Play** i bezwzględnie tylko z tego źródła należy instalować aplikację.

pobierz z Google Play

* Niektóre „nadwrażliwe” programy antywirusowe mogą czasami generować fałszywe alarmy o wirusie. Dzieje się tak m. in. z programami: CM Security, Power Clean. Można wówczas albo dodać apkę do wyjątków, albo zmienić program antywirusowy na taki, który nie wprowadza użytkownika w błąd.


**Google Play i logo Google Play są znakami towarowymi firmy Google Inc.